Hakkımızda

Kolej Karataraklı’ya Hoşgeldiniz!

Değerli Anne ve Babalar;

 

1998’den beri üniversiteye öğrenci hazırlama deneyimim İzmir’in kalbi Alsancak’ta bir okul bünyesinde yeniden hayat buluyor.

Sizlerin özel ders öğretmeni aramaktan etüt  mü, dershane mi, butik mi, genel mi diye düşünmekten, gitar kursu, bateri hocası, heykel, seramik mi, hangi salonda fitness yapacak diye düştüğünüz kararsızlıktan bıktığınızı yıllardır gözlemledim.

Kolej Karataraklı tüm bu sıkıntılarınıza tek çatı altında çare olmak için açılıyor. Üniversiteye 9. Sınıftan itibaren hazırlanan öğrencilerin Türkiye’nin yüksek puanlı üniversitelerini kazandığı bilinen bir gerçektir.

Bu eksikliğin giderilmesi ve daha iyi bir eğitim anlayış hiyerarşi yapılanması yapmak ve bunu hayata geçirmek istedim. Bunu hayata geçirmek ise bu zamane nasip oldu. Öğrencilerimiz eğitimin yanı sıra aktivite ve etkinlik, kültür ve sanat dalı , spor ve fitness gibi etkinlikleri de bir çatıda toplama karar verdim.

Okul mantığına bir başka boyut kazandırarak 9. Sınıftan başlayarak öğrencinizin tüm hobilerini yaparken aynı zamanda üniversiteye de hazırlanabileceğini tüm İzmir’e göstermekte kararlıyım.

Öğrencinizin Türkiye ve yurt dışında üniversiteye hazırlanma yolculuğunda sizlerin yanında olmaya talibim.

Bu yolculuğunuzun profesyonel ellerde nasıl taçlanabileceği herkes tarafından bilinmektedir.Yolculuğunuzun size ve çocuğunuza umutlu bir gelecek sunması dilekleriyle…

Ertan Karataraklı, Kurucu / Eğitim ve Yaşam Koçu / İlişki ve Evlilik Terapisti

Vizyon

Özgün ve genişletilmiş eğitim ortamı, araştırma ve sorgulamaya dayanan; yenilikçi, yaratıcı öğretim yaklaşımlarıyla öğrencilerinin düşünsel ve üretken güçlerini tam anlamıyla harekete geçiren; onları hayat boyu öğrenmenin önemine inandırarak motivasyonu yüksek bireyler olarak geliştirmek.

Misyon

– Pozitif bilimi rehber edinmiş
– Atatürk ilkelerini ve devrimlerini benimsemiş
– Klasik eğitim ve öğretim kavramlarının dışında öğrencinin araştırma, öğrenme sorumluluğunu aldığı ve yaşam boyu sürdürdüğü
– Keyifli ve zenginleştirilmiş öğrenme ortamlarına sahip
– Temel evrensel değerlerin önemsendiği
– Kültürler arası anlayışa sahip
– Sanat ve spor etkinliklerinin eğitimin ayrılmaz bir parçası haline geldiği
– Bireyin biricikliğini önemseyen ve koruyan bir eğitim kurumu olmak ve bu kurumların ülkemizin dört bir yanında çoğalmasını sağlamaktır.

Neden Kolej Karataraklı?

-Bireysel Eğitim

-12 Kişilik Sınıflar

-Ücretsiz Özel Dersler

-Gerçek Yaşam Koçluğu

-Aktiviteler ve Kulüpler